Skip to main content
Çözüm Odaklı Analiz

LABORATUVAR HİZMETLERİ

Laboratuvarımızda Bilimin Işığında Güvenilir Sonuçlar!

Aksa Bağlantı Elemanları olarak, kalite ve güvenilirlik ilkeleri doğrultusunda müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutuyoruz. Laboratuvar hizmetlerimizle, ürünlerimizin dayanıklılığını, mukavemetini ve kalitesini en üst seviyede sağlamak için sürekli çaba harcıyoruz. 

ROCWELL Sertlik Testi

Sertleştirilmiş çelikler, alaşımlar ve sert metaller

Ürünlerimizin yüksek dayanıklılığını garanti etmek adına ROCWELL Sertlik Testi, malzeme sertliğini belirlemek ve ürün performansını artırmak için kullanılır.

Çekme Testi

Çeşitli malzemeler üzerinde gerçekleştirilir

Malzemelerin çekme mukavemetini ölçen bu test, ürünlerimizin dayanıklılığını ve güvenilirliğini belirlemede kritik bir rol oynar.

Charpy Darbe Testi

Metalik malzemelerin özellikle gevrek kırılmaya müsait şartlardaki mekanik özellikleri hakkında fikir elde etme amacıyla darbe deneyi yapılır. 

Oda sıcaklığında ve -60°C ila +30°C sıcaklık aralığında yapılan Charpy Darbe Testi, ürünlerimizin düşük sıcaklık koşullarında bile mükemmel performans göstermesini sağlar.

Vickers Sertlik Testi

Bu yöntem özellikle çok küçük numunelerin ve ince sacların sertliklerinin ölçmede elverişlidir.

Ürünlerimizin sertlik özelliklerini belirlemek için kullanılan Vickers Sertlik Testi, yüksek hassasiyetle malzeme analizi sunar.

Kimyasal Spektrometre

Kimyasal spektrometreler, demir çelik sektöründe malzeme analizlerinde laboratuvar hizmetleri için kullanılır. Demir çelik numunelerinin kimyasal bileşenlerini hızlı ve doğru şekilde belirleyerek kalite kontrolü sağlar. Yüksek hassasiyet ve güvenilirlik sunan bu cihazlar, endüstriyel gereksinimlere uygunluk değerlendirmelerinde kritik rol oynar.

Mikroskop ve Profil Projektör

Metallerin, seramiklerin ve polimerlerin mikro yapısal incelenmesinde kullanılanılır.

Bir nesnenin büyütülmüş bir görüntüsünü ekrana yansıtarak ince ayrıntıları görmeyi kolaylaştıran bir araçtır. Çeşitli malzemelerin incelenmesinde kullanılmaktadır.

İleri teknoloji mikroskop ve profil projektörlerimizle, ürünlerimizin yüzey detaylarını inceleyerek kalite kontrolünü en üst düzeye çıkarıyoruz.
Aksa Bağlantı Elemanları olarak, güçlü ve dayanıklı bağlantı elemanları üretirken en son teknolojiyi ve en üstün laboratuvar testlerini kullanıyoruz. Müşterilerimize yüksek standartlarda ürünler sunabilmek adına sürekli olarak laboratuvar hizmetlerimizi güncelliyor ve iyileştiriyoruz.
Kalite ve güvenilirlik konusundaki taahhüdümüz, sizlere sağlam bağlantılar sunmaktır.

Test Talep Formu